SMCJ22CA-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Mfr.Part #:
SMCJ22CA-13-F
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) Surface Mount Working Voltage:22 V Breakdown Voltage:24.4 V Clamping Voltage:35.5 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage35.5 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage22 V
Breakdown Voltage24.4 V
PolarityBidirectional
Peak Pulse Power1.5 kW